Relaxace pro dospělé

Starejte se o sebe a své dušení zdraví.  

Relaxace znamená tělesné i duševní uvolnění. Jejím prováděním uvolňujeme své svalové napětí (tenzi) a zároveň i své napětí duševní. Oba typy napětí spolu totiž úzce souvisejí. Dovednost relaxovat, uvolnit se, je předpokladem uklidnění a duševní vyrovnanosti. Člověk, jenž pravidelně relaxuje, mívá pevnější duševní i tělesné zdraví, lepší pracovní výkonnost, lépe se soustředí, méně unaví, a bývá v životě spokojenější.

Od února 2017 nově nabízíme řízené relaxace (s imaginací) pod vedením psychologa. Relaxace probíhají dle vypsaných termínů a je nutné se na ně předem objednat přes formulář níže - max kapacita 5 osob. Relaxace trvají asi 45 minut, nejsou fyzicky náročné a jsou určeny dospělým osobám.

Cena jednorázového vstupu je 50 Kč.

Při zakoupení 5 vstupů současně je cena 200 Kč.

Minimální počet zájemců: 3

Bližší informace:

Mgr. Tereza Sadková

sadkova.cprd@gmail.com

+420 702 407 698

 

Pro zájemce je možné vystavit i dárkový poukaz v libovolné hodnotě.

 

Přečtěte si také rozhovor s psycholožkou Mgr. Terezou Sadkovou, které jsme se zepatali na několik otázek ohledně relaxací:

 

K čemu jsou relaxace dobré?

Výzkumy ukazují, že člověk, které pravidelně relaxuje, mívá pevnější duševní i tělesné zdraví, lepší pracovní výkonnost, lépe se soustředí, méně unaví a bývá v životě spokojenější. Dovednost správně relaxovat je předpokladem pro uklidnění a duševní vyrovnanost.

Relaxovat můžu klidně doma u televize, nebo ne?!

Správná relaxace znamená tělesné i duševní uvolnění a toho u televize rozhodně nedosáhnete. Relaxace u nás jsou zároveň spojené s řízenou imaginací (představami), která pomáhá navodit žádoucí stav (např. zklidnění, zvýšení odolnosti vůči stresu, více energie) a to nejen přímo během relaxací, ale i mimo ně. Relaxace navíc probíhají ve speciální místnosti, která podporuje prohloubení veškerých prožitků.

Jak vlastně relaxace probíhají?

Je třeba přijít včas, poté si sundáte boty a půjdete do naší multismyslové místnosti. Dostanete čas se v novém prostředí zorientovat a vyberete si místo, kde budete relaxovat. Relaxuje se vleže na podložce, k dispozici jsou podložky, deky a polštáře, aby vám bylo pohodlně. Celou relaxací vás bude slovem provázet psycholog, na vás je snažit se plnit jeho pokyny. Po ukončení relaxace dostanete prostor místnost v klidu opustit. Boty, bundy a tašky můžete po dobu relaxace uložit v chodbě před místností. Během relaxací je nutné mít vypnutý (ztlumený) telefon.

Musí se u toho cvičit?

Naše relaxace jsou založené na principu autogenního tréninku, takže vás nečeká žádné cvičení, maximálně zatínání jednotlivých svalů a i to jen krátce (není tedy třeba dorazit ve sportovním oblečení). Relaxace jsou zcela fyzicky nenáročné, nicméně vzhledem k změnám svalového napětí nejsou vhodné pro těhotné.

 

 

Přihlášení na relaxace

Pro rezervaci místa vyplňte následující údaje. Do poznámky napište počet osob. Místo si rezervujte vždy nejpozději den předem do 18:00 hodin.